Posted by on 10.4.2018

.

Školní léta. Pro někoho to byla léta naprostého utrpení, někdo na ně zase rád vzpomíná. Určitě si ale vzpomenete na chvíle, kdy jste jen tak nečinně seděli na hodinách a přemýšleli jste o tom, k čemu Vám daná probíraná látka bude. Sami učitelé často nevěděli pravý význam probíraného učiva. Zkrátka praktické využití téměř nulové.
Ve škole nás samozřejmě učili i důležité věci. Určitě i vám se snažili do hlavy vštípit počítání s procenty či jednoduchou trojčlenku. A pokud si z toho něco pamatujete, pak zřejmě kantoři odvedli dobrý kus práce. Tyto věci jsou v běžném životě velice užitečné, ale jsou tu i další, na které se při sestavování vzdělávacích programů zapomnělo.
výuka v lese

Sebeláska

Říkáte si, proč zrovna sebeláska? Možná vás překvapilo, že někdo považuje něco takového za důležité. Ano, mít rád sám sebe je velice důležité. A spousta kantorů dělá právě pravý opak. Najít chyby na tom druhém a sám sobě, umí každý. Těžší je umět ostatní pochválit. A hlavně pochválit sám sebe. I o tom je sebeláska. Kdyby se lidé učili ve škole sebelásce a sebeúctě již od útlého věku, jistě by to omezilo četnost agresivity a nenávisti ve společnosti.

Zdravý životní styl

Jistě Vám v hodinách občanské výuky říkali, co máte a nemáte jíst a že se máte hýbat. Ale u toho to také s největší pravděpodobností skončilo. Efektivněji by tato nauka působila, kdyby dětem bylo sděleno, jak a kdy se mají hýbat. Naučit starší děti pár jednoduchých receptů ze zdravých potravin by také jistě nebylo na škodu.
školák v lavici

.

Spoření a zacházení s penězi

Děti na školách sice dostávají základy finanční matematiky, ale praktická stránka této problematiky se už většinou nevyučuje. Dávat žákům rady o tom, jak s penězi zacházet, spořit a nezadlužit se, by jistě zamezilo spoustě budoucích problémů. Určitě by nebylo na škodu děti naučit, jak nenaletět různým podvodníkům.

Péče o domácnost

Možná si říkáte, že něco takového by nás měli naučit rodiče. Jenže ne každý rodič má takové návyky. Proto by se právě toto měli žáci ve škole učit. Možná i Vy sami cítíte, že byste takovou lekci také potřebovali.

Co důležitého nás škola nenaučila?
5 (100%)4
.
Posted in: Vzdělání