Posted by on 29.3.2019

Na jedné straně není divu, že podlehnou prvnímu komplimentu či drobnému flirtu, na druhé straně může nastat hrůza, která ochromí rodinu. Nemálo žen si totiž čas na mateřské zpestří nebo zkomplikuje milencem.
Přestože manželství v podstatě ničím netrpí a neexistuje žádný důvod k nevěře, mnohé maminky podlehnou. V minulosti bylo častější, že ženy si našli milence po mateřské, po návratu do práce, protože jim chyběly obranné látky proti zájmu, lichotkám a komplimentům. V současnosti to však "díky" sociálním sítím zvládají už v době, kdy jsou doma.
hračky na pískovišti
Důvody těchto úletů jsou různé. Často jde o neuspokojivé manželství, hádky a odlišné představy o výchově či vedení domácnosti. Virtuální vztahy prostřednictvím sociálních sítí navíc poskytují velký prostor pro idealizaci. Žena snadněji padne milenci do náruče, protože žije ve zkreslených a naivních představách a neuvědomuje si následky.
Někdy ženám chybí vzrušení, ve hře je i nezralost a zvědavost, hlavně u méně zkušených žen, které cítí deficit vztahových avantýr před otěhotněním.
Problém je, že zdaleka ne všechny ženy dokážou oddělit city a sex. Po čase hrozí, že do nevěry spadnou nejen tělem, ale i duší. Psychologové by mohli vyprávět o rozvádějících se manželstvích po roce a půl, kdy manželky neodolaly a stíhali i péči o milence.
Jak tomu předejít?
Ať chceme nebo ne, začít musíme od mužů. Mateřská dovolená opravdu není pro ženu jednoduché období. A proto je důležité, aby jejich partneři během ní plnili aktivnější úlohu. Aby byli pro své manželky oporou, milenci i kamarády zároveň, aby ženy nemusely za každou cenu mapovat terén jinde. Aby spolu komunikovali, co ženy prožívají, jak se cítí, co potřebují.
zamyšlená slečna
Rozumný muž své polovičce dopřeje na mateřské kontakty s kamarádkami, návštěvu fitness centra, jazykové školy nebo jakékoliv jiné vyžití, které ženu naplní a při kterém si odpočine. Pokud se žena dostane více mezi lidi, zvýší se šance, že si vypěstuje vyšší imunitu vůči případným pokušením. Pokud k tomu partneři připojí obdiv a zdůrazní, jak je žena krásná, nebezpečí je zažehnáno.

Posted in: Děti