Posted by on 26.9.2018

No to snad ne. Máme toho doma pro miminko už víc než dost. Co hlavně potřebuje po příchodu z porodnice a v prvních týdnech doma? A co počká, případně se bez toho klidně obejde? V nabídce obchodů jsou totiž i rozličné kousky oblečení a různých pomůcek, které použijeme nakonec naprosto minimálně. Máme několik tipů, jak se v tom vyznat.

  nožičky novorozence.jpg
Potřebuje oblečení

Hlavně to na „běžné“ nošení doma, má velkou spotřebu čistých oblečků. Uděláme zásobu „bodýček“, dupaček, triček, pyžamek. Pozor na velikosti, roste rychle! Nemá cenu kupovat příliš věcí v nejmenších velikostech. Oblečení na ven přizpůsobíme samozřejmě ročnímu období. Přidáme také pár osušek a látkových bavlněných plen.

 
Pleny a dětská kosmetika
Plíneknení nikdy dost. Nejmenší mimi jich potřebuje cca osm denně. Z miminkovské kosmetiky doporučujeme hlavně dost vlhčených ubrousků. Potřebovat budeme samozřejmě vaničku a přípravky do koupele, dětské pudry, krémy či olejíčky na ošetření citlivé pokožky novorozence. No a taky kojenecké lahvičky a dudlíčky!

 
Na spaní a cestování

Doma musí čekat pořádná pohodlná a bezpečná postýlka a kočárek. V autosedačce mrňouska už přivezeme z porodnice. U tohoto vybavení také myslíme na to, že dítě rychle roste!

 novorozený chlapeček.jpg
Za co můžeme klidně ušetřit

–       přebalovací pult za několik tisíc může nahradit jen přebalovací podložka, obejdeme se klidně i bez zvláštního koše na pleny

–       mimi klidně oželí i různé „rozkošné“ oblečky na „jedno vyfocení“

–       nemusíme mít také plný byt různých drahých „kreativních“ kousků jako nebesa, kapsáře či kolotoče (ty vnímá stejně až později)

–       příliš plyšových hraček (pak jen přitahují prach, pro malé dítě jsou stejně vhodnější ty omyvatelné)

 
Nezapomínat také na maminku

Jak známo, spokojené je jen miminko, které má spokojenou maminku. Myslíme také na to a uděláme malou zásobu i pro sebe. V prvních týdnech s naším drobečkem nebudeme mít na nakupování moc času. Potřeba bude kosmetika pro maminky (po porodu a kojící).

Posted in: Děti